Aktualnie w ofercie:
72 hoteli 541 ofert
Wypoczynek w siodle z Manor House
Muzykalia Staniszowskie
1
2

Pokoje OFURO SPA w Pałacu Odrowążów - Manor House

POKOJE OFURO SPA

„Kąpiel ciała i duszy”

Są jednym z pięciu programów Wellness - SPA przygotowanym dla Państwa przez firmę Manor House w zespole pałacowo - parkowym w Chlewiskach, o wspólnej nazwie

PIĘĆ KLUCZY DO SZCZĘŚCIA I ZDROWIA
opartych na filozofii bycia w harmonii z samym sobą i otoczeniem

Programy proponowane przez Pałac:

 

 

  1. Witalna Wioska SPA - harmonia energii czterech żywiołów Ognia, Powietrza, Wody i Ziemi

  2. Ogród Medytacji - energia Ziemi, Drzew i moc Kamiennych Kręgów

  3. Łaźnie Rzymskie - zmysłowy relaks ciała i duszy przez wodę

  4. Studio Odnowy - dotyk piękna i energii życia

  5. Pokoje - ofuro - SPA - kąpiel ciała i duszy

 

 

Pokoje Ofuro-SPA zostały zaprojektowane z myślą o komforcie, relaksie, odprężeniu Gości, ponieważ potrzeba odprężenia, relaksacji ciała i ducha jest obecna w naszym życiu odkąd pojawiły się w nim zmęczenie, stres, zachwianie równowagi psychofizycznej.
Pokoje w Termach Zamkowych to zmysłowa przestrzeń pełna doznań dotykowych, zapachowych, estetycznych, wizualnych i słuchowych. Wynik został uzyskany poprzez dbałość o każdy detal, odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, od kamienia przez egzotyczne drewno, szkło, lustra, ceramikę, antyczne płaskorzeźby, wyjątkowe tkaniny, wyszukane obrazy, kolory i oświetlenie.


Na szczególną uwagę zasługuje łazienka, która tworzy z pokojem integralną całość - wystarczy tylko otworzyć drzwi, aby uświadomić sobie, że jest ona miejscem psychofizycznej energii, sprzyjającym wyciszeniu, odpoczynkowi i zdrowiu. Zapach olejków, łagodna muzyka relaksacyjna wydobywająca się z głośników, delikatne pasmo światła, antyczna ściana i płaskorzeźba z kamienia za przesuwną taflą szkła, kamienne brodziki, egzotyczne drewno na podłodze, drewniane meble, schody i to, co najważniejsze wysoka wanna zabudowana drewnem, do japońskich kąpieli ofuro - głębokie zanurzenie po uszy w wodzie.

Manor House jest jedynym obiektem w, którym można skorzystać z kąpieli w Japońskim stylu.
Japończycy rozpoczynają rytualną kąpiel od obmycia ciała letnią woda, by późniejsze, powolne zanurzenie w aromatycznej wodzie z solami lub olejkami w głębokiej na 80cm wannie, w stosunkowo wysokiej temperaturze 38 - 42 oC, stało się oczyszczającym, ogromnie miłym przeżyciem. Osoby mające kłopoty z sercem powinny zanurzyć się w wodzie o dużo niższej temperaturze na przykład w 30 oC i dopiero będąc już w wannie stopniowo podnosić temperaturę wody, ponieważ gwałtowny wzrost temperatury mógłby być niekorzystny dla ich zdrowia.
Po kilkunastominutowym pobycie w wannie trzecim krokiem kąpieli ofuro jest spłukiwanie ciała na przemian zimną i ciepłą wodą, tak jak w kuracji Kneippa. Do tego kroku przygotowano deszczownię umieszczoną nad głową zażywającego kąpiel, z której niczym ulewny deszcz poleci woda.


Czwarty krok to nacieranie ciała delikatnymi balsamami i owinięcie go miękką bawełnianą yukatą znajdującą się w łazience.
Całość rytuału dopełni wypicie zdrowotnej herbatki z pokojowego barku SPA. Japończycy twierdzą, że kąpiel ofuro oczyszcza nie tylko ciało, ale również i duszę.
W każdym pokoju Term Zamkowych z myślą o zdrowiu i relaksie Gości umieszczony został herbaciany barek, lampy solne jonizujące powietrze, poduszki z łuską gryczaną zapewniające zdrowy i relaksujący sen, olejki i kadzidełka zapachowe. Ściany pokryte zostały specjalnymi materiałami dającymi efekt kory brzozowej, juty i słomy, dostarczając Gościom niezapomnianych doznań estetycznych. A ponadto podłogi z naturalnego egzotycznego drewna dodają ciepła i przytulności każdemu pokojowi. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, dostęp do Internetu bezprzewodowego i telewizory LCD
W takich pokojach na pewno Goście spędzą chwile pełne odprężenia, relaksu i niewątpliwie będą mieli ochotę ponownie powrócić po kolejną dawkę przyjemnych doznań.

 

Źródło: Manorhouse.pl

Opracowanie: T.Ch.