Aktualnie w ofercie:
72 hoteli 541 ofert
Wypoczynek w siodle z Manor House
Muzykalia Staniszowskie
1
2

Pałac Brunów hotelem roku 2012 według internautów

Pałac Brunów z Lwówka Śląskiego otrzymał nagrodę "Hotel Roku 2012". Plebiscyt zorganizowała firma HRS, oferująca elektroniczny system rezerwacji miejsc noclegowych.

W konkursie wzięły udział hotele z całej Polski. Hotele nominowane w dziesięciu kategoriach wybrali sami goście. W bezpośrednim głosowaniu brały udział 94 obiekty hotelowe.
Decyzją głosujących w plebiscycie, na miano Hotelu Roku 2012 zasłużył Pałac Brunów. Pałac został również laureatem w kategorii „zamki i pałace”.

Nagrodzony hotel mieści się w zabytkowym pałacu w Brunowie koło Lwówka Śląskiego. Jego historia sięga XV wieku. Z tego okresu pochodzi pierwsza informacja o należącym do von Zedlitz'ów dworze.

W latach 1740-1750 właścicielem majątku został hrabia von Schmettau. Za jego sprawą dokonano przebudowy starego dworu w niewielki barokowy pałac. Trzydzieści siedem lat później właścicielem Brunowa stała się rodzina von Schweinitz. Trzy tygodnie po nabyciu majątku, wybuchł pożar w czasie którego spłonęły wszystkie zabudowania. Na zgliszczach Schweinitzowie wznieśli nową neobarokową, dwukondygnacyjną rezydencję.

Kolejni właściciele pałacu, rodzina von Cottenet, energiczne przystąpili do rozbudowy założenia pałacowego w typowym dla XIX wieku stylu historyzmu. Kolejną przebudowę przeprowadzono w latach 1900 - 1901, powstało wówczas skrzydło południowe pałacu wraz z oranżerią i ośmioboczną wieżą.

Bezpośrednio po wojnie pałac ulegał stopniowej dewastacji. Dopiero po zakupie przez nowych właścicieli, w 2004 r., zespół pałacowy został poddany starannym pracom renowacyjnym i obecnie mieści się tu hotel dla 140 gości z restauracją wraz z kompleksem rekreacyjnym.

Pałac z parkiem jest udostępniony dla zwiedzających i stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych obiektów turystycznych na terenie powiatu lwóweckiego.


 

Źródło: www.brunow.pl , www.wroclaw.gazeta.pl

....................................................................................................................................................................


Więcej o ofercie Hotelu - Pałac Brunów - zobacz »