Aktualnie w ofercie:
72 hoteli 541 ofert
Wypoczynek w siodle z Manor House
Muzykalia Staniszowskie
1
2

Kuchnia polska - wyroby własne w Hotelu Zamku Pułtusk Dom Polonii

Miłośników polskiej kuchni zapraszamy na specjały - Hotel Zamek Pułtusk Dom Polonii

Hotel szczyci się bardzo bogatym wyborem wędlin, przygotowywanych tradycyjnymi sposobami. Możecie Państwo skosztować tu szynki i kiełbas z dzika, polędwicy z jelenia, pieczeni z sarny, szynek i baleronów oraz polędwic wieprzowych. Wędzone są w wędzarni „na gorąco”, na Podzamczu zaś, w wędzarni „na zimno”, przygotowywany jest tzw. kindziuk uchodzący za prawdziwy rarytas. Do przepysznych wędlin najróżniejsze sosy zimne, jak również chleb z piekarni, przygotowany na naturalnym zakwasie, w dzieży lipowej, a następnie pieczony na liściach chrzanu, tataraku czy dębu. Na zamkowych stołach goszczą także rozmaite ryby, takie jak faszerowany szczupak, smażone lub duszone w sosach sandacze czy jesiotry i sumy. Nie brak też dań z dziczyzny i leśnego runa.

Z kolei cukiernia przyrządza najróżniejsze ciasta. Od wielkanocnych mazurków, bab piaskowych, tiulowych, poprzez różnego rodzaju serniki, makowce, keksy, pierniki, ciasta drożdżowe, maślane ciasteczka, aż po torty śmietanowe lub czekoladowe z marcepanem.


Jaka byłaby polska kuchnia, gdyby nie bogata historia kraju?


Burzliwe dzieje Polski, której granice zmieniały się na przestrzeni wieków, a także silne oddziaływania krajów ościennych odcisnęły swoje piętno na naszej rodzimej tradycji kulinarnej. Widać w niej wpływy rosyjskie, niemieckie, austriackie, żydowskie, francuskie i litewskie. Polacy zawsze chętnie włączali do narodowej kuchni to, co najlepsze. Niemniej jednak dzięki naszemu przywiązaniu do własnych korzeni polska kultura kulinarna zdołała przetrwać, choć podobnie jak w kuchniach innych państw drzemie w niej wiele różnorodnych i unikatowych smaków, których nie wolno skazać na zapomnienie. Smaki te, właściwe staropolskiej kuchni myśliwskiej, szlacheckiej, ziemiańskiej czy kresowej, staramy się w naszym zamku Państwu przypomnieć.

Kuchnia polska jest przecież jedyna w swoim rodzaju. W jakiej innej, bowiem kuchni narodowej stałyby się specjałami: barszcz ukraiński, chłodnik litewski czy ruskie pierogi?

Kuchnia polska, czyli to, co u nas najsmaczniejsze…


Jedyny w swoim rodzaju hotel zamkowy, który mieści się w Pułtusku, gdzie splendor przeszłości idzie w parze z profesjonalną, nowoczesną obsługą. W pełni do Państwa dyspozycji.


 

Źródło: zamekpultusk.pl
Opracowanie: D.W.

...................................................................................................................................................................


Pełna oferta Hotelu - Hotel Zamek Pułtusk, Dom Polonii - zobacz »