Aktualnie w ofercie:
72 hoteli 541 ofert
Wypoczynek w siodle z Manor House
Muzykalia Staniszowskie
1
2

Festiwal Kultury Średniowiecza "MASURIA 2010"

III Festiwal Kultury Średniowiecza "Masuria 2010", odbędzie się w dniach 31.07-01.08.2010 r.

To wydarzenie będzie miało miejsce po raz trzeci. Miejmy nadzieje, że i tym razem wszyscy odwiedzający Ryn będą pod wrażeniem niezwykłego kunsztu rycerstwa a program artystyczny, do którego przykładamy wielką wagę, kolejny raz zachwyci wszystkich widzów.

Poprzedni Festiwal odbywał się w dniach 01-02 sierpnia w Rynie. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Między Wschodem a Zachodem w tańcu, pieśni i opowieści” i zawierała odnoszące się do tego tematu wszystkie elementy sztuki okresu średniowiecza.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły walki rycerskie, ale także barwny korowód uliczkami miasta, niezwykłe spektakle i koncerty w wykonaniu artystów polskich, węgierskich i perskich i po raz pierwszy – Przegląd Filmów Rycerskich.

Festiwal odwiedziło ponad 18 tysięcy widzów – mieszkańców Rynu i turystów z Polski i zagranicy, a ponad 3000 osób zwiedziło Ryński Zamek z przewodnikiem.

Rycerzy, artystów, rzemieślników i sponsorów, którzy chcieliby wziąć udział w tym przedsięwzięciu - serdecznie zapraszamy (kontakt; p. Wiesława Bujwid, tel. 087/429 70 09; wieslawa.bujwid@zamekryn.pl)


Źródło: Zamekryn.pl
Opracowanie: T.Ch.